İzlediğin tüm filmler art arda dizilmiş binlerce fotoğraftan oluşur!

Şimdi o fotoğraflardan birini çekme sırası sende…

Fotoğraf atölyesine katıl, fotoğraf çekmeyi öğren!

Fotoğrafını çek, gönder, yarışmayı kazan, fotoğrafın kitaba basılsın!

Birinci ol, bir de ödül kazan!

Yarışmaya Nasıl Katılacaksın?

Öncelikle yaşın 8 ila 12 arasında olmalı. Yani 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 veya 2012 yılında doğmuş olmalısın. 4 hafta boyunca atölyeye katıl, Reis Çelik Abinden fotoğraf çekmeyi öğren.

Sonra öğrendiklerini uygula ve bir fotoğraf çek. O fotoğrafı #GencObjektif ve #Türsak etiketiyle Instagram’a yükle ki herkes görebilsin.

Ayrıca fotoğrafını 12 Temmuz 2020 tarihine kadar bize göndermelisin. E-posta adresimiz fotograf@tursak.org.tr. Sakın gecikme, olur mu? Çünkü bu tarihten sonra gönderilen fotoğraflar ne yazık ki yarışmaya alınamıyor. Eğer yardıma ihtiyacın olursa, büyüklerinden yardım istemekten çekinme…

https://cocukfestivali.tursak.org.tr/cocuk/page?sl... sayfasında annenle babanın okuması için şartname ve sana yarışmaya katılman için izin verdiklerini gösteren bir mektup var. Annenle babana söyle, o sayfaya girip, dosyaları indirsinler; şartnameyi dikkatlice okuyup, mektuptaki bilgileri doldurup, imzalayıp, fotoğrafınla birlikte bize göndersinler.

Soruların olursa 0212 287 20 25 numaralı telefondan Yasemin Ablanı aramaktan çekinme. Sana yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacaktır.

Fotoğrafın Seçilirse Ne Olacak?

Öncelikle fotoğrafın bir kitaba basılacak. Bu kitap okuduğun okulun kütüphanesine hediye olarak gönderilecek; tüm arkadaşların fotoğrafını görecek. Ayrıca fotoğrafın Ödül Töreninde de sergilenecek. Tüm konuklar fotoğrafını hayranlıkla izleyecek.

Bir de fotoğrafın birinci seçilirse, ailenle birlikte İstanbul’a gelecek ve 1 hafta İstanbul’da kalacaksın. Bu süre boyunca televizyonda ve sinemada izlediğin filmleri çeken abilerinden veya ablalarından birinin eşliğinde kısa bir film çekecek, İstanbul'u gezecek, çeşitli etkinliklere katılacaksın. Umarız bu senin fotoğrafın olur.

Hem de törende sana küçük bir sürprizimiz olacak.

Fotoğrafını görmeyi büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.